אזרחות בישראל

אזרח ישראלי שנולד בארץ וגדל לתוך מציאות בה יש לו תעודת זהות ודרכון ישראלי לרוב אינו נוגע או מתעסק עם נושא האזרחות, אך יש אנשים אשר כל מה שקשור לקבלת אזרחות ישראלית מעסיק אותם, כמו למשל אנשים אשר נמצאים בזוגיות עם אזרח ישראלי ומעוניינים לבצע הסדרת מעמד אזרח ישראלי שהוריו הקשישים חיים במדינה זרה ועוד.

מה נותנת אזרחות ישראלית

אזרחות ישראלית נותנת זכויות וחובות לאזרחי המדינה בדיוק כמו בכל מדינה אחרת. בישראל אזרחים יכולים להצביע בבחירות החל מגיל 18, הם זכאים לדרכון ישראלי, יכולים לצאת מהמדינה ולחזור אליה, לעבוד בארץ, קבלת קצבאות ביטוח לאומי וכמובן שיש גם את החובות שבאים עם האזרחות כמו שירות צבאי ומילואים, תשלומי מיסים ועוד.

באילו מקרים מגישים בקשה לקבלת אזרחות בישראל

יש מצבים שונים בהם אנשים מגישים בקשה לצורך קבלת אזרחות ישראלית כמו למשל:

  • זוגות מעורבים בהם אחד מבני הזוג הוא אזרח ישראלי והשני לא.
  • יהודים העושים עליה לישראל ומבקשים לקבל אזרחות מכוח חוק השבות.
  • אדם המתגורר בישראל ועומד בקריטריונים שונים שהגדיר משרד הפנים.
  • הורה קשיש לאזרח ישראלי.
  • אימוץ של ילד על ידי הורים בעלי אזרחות ישראלית.

מה עושה אדם אשר רוצה לקבלת אזרחות ישראלית

בישראל אין חוקי הגירה ברורים ומוגדרים אך בכל מה שקשור לדיני הגירה (קראו באתר של עו"ד ג'ני קלייןמתבססים על שלושה חוקים שונים, חוק האזרחות, חוק הכניסה לישראל וחוק השבות. בהתאם לחוקים אלו ועל פי החלטות משרד הפנים יכולים אנשים שאינם בעלי אזרחות ישראלית להגיש בקשה לקבלת אזרחות. חוק השבות למעשה מאפשר לכל יהודי לא משנה היכן הוא נמצא לעלות לישראל ולקבל אזרחות, בשאר המקרים יש צורך להגיש בקשות מיוחדות ולעבור תהליך ארוך עד לקבלת האזרחות.

 

אולי יעניין אתכם?

החשיבות בהסכם ממון על נכס

הסכם ממון נערך עבור בני זוג הרוצים למסד יחסיהם. כך כאשר הם רווקים ומעוניינים להתחתן ובמיוחד כאשר נוצרות מערכות יחסים שניות בחייהם. קיימות סיטואציות שונות.

קרא עוד »