פיצויי פיטורין

פיצויי פיטורין – מה הם ומה אתה צריך לדעת

פיצויי פיטורין הם שיקול חשוב בכל חוזה עבודה, אבל הם יכולים להיות מסובכים להבנה ויכולים להיות הבדלים משמעותיים בין התשלומים שאתה מקבל ממעסיקים שונים או אפילו מתפקידים שונים באותו מעסיק. לדעת מהם פיצויי פיטורין, כיצד הם מחושבים ומתי לצפות להם, ייתן לך יתרון משמעותי בתהליך המשא ומתן כשמגיע הזמן לדון בחוזה העבודה שלך, כמו גם הגנה על זכויותיך אם תצטרך לפנות משפטית כאשר הדברים להשתבש במקום העבודה שלך. הנה מה שכדאי לדעת על תשלומי פיטורים לפני קבלת הצעת עבודה.

מהם פיצויי פיטורין?

פיצויי פיטורין הם סכום כסף שמעסיק משלם לעובד עם סיום העסקתו. זה מחושב לפי תקופת העבודה של העובד, ישנם מספר חוקים לגבי פיצויים, שקול התייעצות עם עו״ד, הודעה מוקדמת היא התראה למעסיק שיכולה להיות בין יום עד שישה חודשים בהתאם לחוזה עבודה ופרק זמן העבודה אצל המעסיק. ישנם מקרים בהם תשלומי פיצויים הם חלק מחבילת יציאה, אך לא תמיד. אם הוצעה חבילת פיצויים על ידי החברה, חשוב שזה יהיה מפורט בחוזה של העובד בעת קבלתו לעבודה. תשלום הפיצויים לרוב יכלול בונוס או עמלות שהרוויחו במהלך העסקתם וכן כל ימי חופשה שלא נוצלו.

מדוע חברות מחלקות חבילות פיצויים

חברות מחלקות חבילות פיצויים במקרה שעובד עוזב חברה. הוא ניתן בדרך כלל בתקופת השכר הסופית של העובד, אך לפעמים הוא משולם על בסיס חודשי.

אם אינך מקבל פיצויים בעת עזיבת מקום עבודה, הדבר עלול לגרום לך למצוקה כלכלית. אתה צריך לפנות למעסיק שלך לבגבי זכיותיך ובמידה ואין מענה בנושא עלייך לפנות לעו״ד המתמחה בסוגיה זו. אם המעסיק שלך לא נותן פיצויים, דבר עם עורך דין לעבודה כמו עורך דין אריק שלו לגבי האפשרויות עוד היום.

 

כללי תביעות נזיקין
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
חוות דעת משפטית על נזקי מים – כיצד משיגים חוות דעת בצורה נכונה
כל מי שמתמודד עם נזקים במבנה של הבית או עסק ויש לו ביטוח מבנה יכול להיעזר בפוליסה שעומדת לרשותו בשביל...
קרא עוד »
יול 22, 2021
איך מכינים צו ירושה
"צו ירושה" אינו מונח או מסמך משפטי מוכרים בדרך כלל. ייתכן שאתה מתייחס למסמכים או תהליכים משפטיים שונים...
קרא עוד »
ספט 30, 2023
רשלנות רפואית
פציינט פונה אל הרופא. הוא מעוניין לקבל טיפול רפואי עבור תופעה מסוימת שממנה הוא סובל, ולפתור את המצב בו...
קרא עוד »
נוב 24, 2019