פיצויי פיטורין

פיצויי פיטורין – מה הם ומה אתה צריך לדעת

פיצויי פיטורין הם שיקול חשוב בכל חוזה עבודה, אבל הם יכולים להיות מסובכים להבנה ויכולים להיות הבדלים משמעותיים בין התשלומים שאתה מקבל ממעסיקים שונים או אפילו מתפקידים שונים באותו מעסיק. לדעת מהם פיצויי פיטורין, כיצד הם מחושבים ומתי לצפות להם, ייתן לך יתרון משמעותי בתהליך המשא ומתן כשמגיע הזמן לדון בחוזה העבודה שלך, כמו גם הגנה על זכויותיך אם תצטרך לפנות משפטית כאשר הדברים להשתבש במקום העבודה שלך. הנה מה שכדאי לדעת על תשלומי פיטורים לפני קבלת הצעת עבודה.

מהם פיצויי פיטורין?

פיצויי פיטורין הם סכום כסף שמעסיק משלם לעובד עם סיום העסקתו. זה מחושב לפי תקופת העבודה של העובד, ישנם מספר חוקים לגבי פיצויים, שקול התייעצות עם עו״ד, הודעה מוקדמת היא התראה למעסיק שיכולה להיות בין יום עד שישה חודשים בהתאם לחוזה עבודה ופרק זמן העבודה אצל המעסיק. ישנם מקרים בהם תשלומי פיצויים הם חלק מחבילת יציאה, אך לא תמיד. אם הוצעה חבילת פיצויים על ידי החברה, חשוב שזה יהיה מפורט בחוזה של העובד בעת קבלתו לעבודה. תשלום הפיצויים לרוב יכלול בונוס או עמלות שהרוויחו במהלך העסקתם וכן כל ימי חופשה שלא נוצלו.

מדוע חברות מחלקות חבילות פיצויים

חברות מחלקות חבילות פיצויים במקרה שעובד עוזב חברה. הוא ניתן בדרך כלל בתקופת השכר הסופית של העובד, אך לפעמים הוא משולם על בסיס חודשי.

אם אינך מקבל פיצויים בעת עזיבת מקום עבודה, הדבר עלול לגרום לך למצוקה כלכלית. אתה צריך לפנות למעסיק שלך לבגבי זכיותיך ובמידה ואין מענה בנושא עלייך לפנות לעו״ד המתמחה בסוגיה זו. אם המעסיק שלך לא נותן פיצויים, דבר עם עורך דין לעבודה כמו עורך דין אריק שלו לגבי האפשרויות עוד היום.

 

כללי תביעות נזיקין
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מה באמת חשוב לדעת כשבוחרים עורך דין פלילי? 11 עובדות מפתיעות
בחירת עורך דין פלילי היא תהליך מורכב, ורבים לא מודעים לכל הפרטים הקטנים שיכולים לעשות את ההבדל. הנה 11...
קרא עוד »
יונ 10, 2024
הוצאת רישיון קבלן – למה זה חשוב?
אחד הרישיונות החשובים ביותר בעולם הבנייה, בין אם זה מתייחס לבניית מבני מגורים או בניית מבני עסקים...
קרא עוד »
דצמ 22, 2020
תובנות מפתח על מערכות ניהול עסקים
התעמקות בתחום של מערכות ניהול עסקיות חושפת שורה של אלמנטים פחות ידועים אך מכריעים שיכולים להעלות...
קרא עוד »
אפר 17, 2024