עורך דין ליקויי בנייה ברמת גן

עורך דין ליקויי בנייה ברמת גן

רכישת דירה היא הליך הכרוך בתשלום של כספים רבים. הלקוח מצפה שבעקבות העלויות הגבוהות הקבלן והצוותים המקצועיים שלו יעשו כל שניתן כדי למסור דירה במצב מושלם.

לצערם הרב של לקוחות רבים, הדירה שהם מקבלים בתום הליך הבינוי אינה ראויה למגורים עקב ליקויי בנייה רבים שמתגלים בה.

בדיקת דירה חדשה על כל רבדיה

חשוב לשכור את שירותיו של מהנדס אזרחי כדי שיבצע בדק בית ויבחן את מצבה של הדירה החדשה לאורכה ולרוחבה טרם הכניסה למגורים לאור מה שקורה בענף הבנייה.

קיימים מקרים שהכול תקין או שיש כמה ליקויים שאינם מהותיים והם ברי תיקון במהלך שנת האחריות.

אך קיימים מקרים שבהם מתגלים ליקויים מאד חמורים שאי אפשר לעבור עליהם לסדר היום ואין אפשרות להתגורר בדירה עם ליקויים כה בעייתיים. מדובר בליקויים בטיחותיים כמו מעקה שאינו מחוזק במרפסת, יסודות ורצפות שאין בהם כמות הברזל והבטון הנחוצה על פי קביעת מתכנן הבניין, צנרת סתומה וכו'.

התנהלות מול הקבלן

בשלב ראשון הלקוח פונה לקבלן, מסב את תשומת ליבו לכל הליקויים החמורים ודורש טיפול מידי תוך קבלת לוח זמנים לפתרון התקלות הדחופות שאינן מאפשרות למשפחה לעבור לביתם החדש. אם הקבלן וצוותו נרתמים ללא דיחוי ומטפלים בכל הנקודות האקוטיות כראוי, הדברים מסתדרים. אך אם הקבלן אינו מבין את חומרת העניין ולא מקדם את התהליכים אין ברירה אלא לפנות לעורך דין שיטפל בנושא ליקויי הבניה באופן משפטי מול הקבלן.

טיפול משפטי מול הקבלן של הפרויקט

עורך דין ליקויי בנייה ברמת גן המיומן בתחום זה שולח מכתב לקבלן ובו הוא נקרא לטפל ללא דיחוי בכל רשימת הליקויים . אם הקבלן מבין כי לא יוכל למשוך זמן כיוון שהנושא יקודם לתביעה משפטית, הוא מתחיל לטפל בנושאים הבעייתיים תחת עינו הפקוחה של עורך הדין בהתאם ללוח הזמנים שנקבע.

תביעה משפטית בנושא ליקויי בנייה

קבלן שמסרב לתקן את הליקויים יוצר מצב שהלקוח לא יכול להיכנס לדירה שהוא ממתין לה לעיתים שנים עד סיום הבנייה. מצד שני, הוא חייב לפנות את הדירה שבה הוא גר כיוון שמכר אותה, או חייב לפנות דירה זמנית ששכר. הלקוח נמצא בין הפטיש לסדן ויוצר בעייתיות גם להמשך השרשרת כי כולם אינם יכולים לעבור דירה, בהתאם ללוח הזמנים שנקבע מראש.

עקב כך, הלקוח מזמין קבלני משנה שיבצעו תיקונים של כל הליקויים על חשבונו של הלקוח. המטרה היא לבצע את כל התיקונים בהקדם כדי לחלץ את הפלונטר שנוצר. בהתאם לעלויות, עורך הדין מגיש תביעה משפטית נגד הקבלן תוך פירוט העלויות של הקבלנים השונים. בנוסף לכך הוא מצרף את ריכוז העלויות הנלוות כמו נושא השכרת דירה וכל הוצאה לא מתוכננת בעקבות הסיטואציה הזו.

כללי תביעות נזיקין
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
עורך דין פלילי ברמת גן: למה חשוב לשים לב בבחירת עו"ד?
אתם כמעט אף פעם לא תוכלו לדעת מתי תצטרכו את עזרתו של עורך דין. בין אם מדובר בייצוג על עבירת תנועה,...
קרא עוד »
מאי 30, 2020
עורך דין רשלנות רפואית
טיפול רפואי שלא ניתן באופן הנדרש עלול להיות כרוך בנזקים חמורים מאוד. כל רופא וכל מטפל מחויב ביחס...
קרא עוד »
ספט 03, 2020
עורך דין משפחה – מוצאים את האחד המתאים
מציאה של עורך דין מומלץ שאפשר לבטוח בו זוהי משימה שיכולה להיות מורכבת, אך אפשר לומר שאם אתם רוצים להקל...
קרא עוד »
ינו 11, 2022