משכנתא הפוכה – למה היא רלוונטית?

משכנתא הפוכה היא משכנתא אשר משמשת כפתרון כלכלי עבור בעלי נכסים אשר זקוקים לכסף נזיל ואין להם חסכונות או קופות גמל, אשר מהם יוכלו להוציא את מלוא הסכום הדרוש להם.

 

צורך בכספים נזילים

לא אחת האזרחים זקוקים לכסף נזיל למטרות שונות אשר עבורן הן אקוטיות כמו לדוגמה, מימון לימודים להם או לילדיהם, מימון אירועים משפחתיים כמו חתונה או בר מצווה, מימון ההון העצמי עבור רכישת נכס לילדים, הזרמת כסף לצורך פתיחת עסק או למימון הון חוזר ועוד.

מבחינת האנשים הללו, הצורך בקבלת כספים באופן מהיר הוא אקוטי ולכן הם מחפשים דרכים שונות להשגתם, כאשר אין להם כספים נזילים שאפשר לפדות כמו קרנות פנסיה, כספים בשוק ההון או בחסכונות.

 

משכנתא הפוכה

אם לאנשים הללו קיים נכס על שמם, דירה, חנות או משרד, הם יכולים להגיש בקשה ולקבל במקרים רבים אישור לקבלת משכנתא אף על פי שמלוא הנכס רשום על שמם, אין עליו חובות או קיימת משכנתא קטנה.

בהתאם להערכת השמאי על שווי הנכס, יוכל בעל הנכס לקבל אחוז מסוים מהערך הכספי של הנכס בתשלום די מידי והבטוחה לכך הוא הנכס.

בדרך זו הלקוח מקבל מימון ואינו צריך למכור את דירתו. על הנכס נרשמת משכנתא בלשכת המקרקעין. בעל הנכס מתייעץ עם יועצי המשכנתאות לגבי גובה ההלוואה הכדאית ביותר, מסלולי התשלום ותקופת ההחזר. בהתאם לכך נחתם הסכם לקיחת ההלוואה ומדי חודש הלווה משלם את סכום ההחזר שעליו סוכם.

בתום תקופת התשלומים כמו לדוגמה לאחר עשר שנים, אם הלקוח החזיר את מלוא הקרן ומלוא הריביות, מוחקים מהרישום בטאבו את העובדה שהבית ממושכן והוא שוב יהיה נכס ללא משכנתא.

כללי תביעות נזיקין
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
עורכי דין רשלנות רפואית – איך בוחרים?
אם אתם נאלצים להתמודד עם מקרה מצער של רשלנות רפואית, תצטרכו לחפש עורכי דין רשלנות רפואית שיוכלו לעזור...
קרא עוד »
דצמ 20, 2020
איך להתגרש נכון?
גירושין זה סיפור מורכב. הוא עלול להיות קשה, סבוך ומלווה בטעם רע מאוד שקשה להתגבר עליו גם לאחר תקופת מה....
קרא עוד »
פבר 18, 2019
שיקום תעסוקתי – דע את הזכויות שלך
אם נקבעו לכם 20% נכות על ידי המוסד לביטוח לאומי, עליכם לדעת את הזכויות שלכם, שנגזרות כתוצאה מכך, אחת מהן...
קרא עוד »
מאי 03, 2023