החזר מס שבח

מה זה מס שבח? מתי צריך לשלם אותו? וכיצד עושים סדר בעניינים כדי לחסוך כספים? אם אתם בעלי עסקים/ עצמאיים/ אזרחי ישראל, או שבצעתם לאחרונה עסקת נדל"ן – ייתכן שמגיע לכם החזר מס שבח. אבל מה צריך לדעת על כל העניין הזה? המידע החשוב, בהמשך. 

מס שבח הינו תשלום שמחיוב לשלם למדינה מי שמכר נכס, קרקע או כל אלמנט אחר בעסקת נדל"ן. המס נועד לקחת אחוזים מהרווחים שהפיק המוכר בעת המכירה והוא חל על כל האוכלוסייה: גם על אנשים פרטיים וגם על עסקים. מס שבח הוא מס שמוטל על הון שחייב במס והיא חל על מרבית בעלי הדירות, הקרקעות והנכסים. את המס משלמים בעקבות ואחרי דיווח על מכירת הנכס בתהליך של שומה עצמית מול מס הכנסה. 

מהם אחוזי מס השבח?

אחוזי המיסוי זה נעים החל מ20 אחוזים עד 25 אחוזים וישנה דרישת מקדמה על מס השבח ללא קשר לחישוב מיסים שוליים. בנוסף לכך כאשר ההכנסה החייבת במס עלתה על 651,600 יהיה חייב המוכר במס נוסף. 

מה זה החזר מס שבח?

מי ששילם מס שבח ייתכן כי הוא זכאי להחזר בעיקר אם שילם את המיסים ב6 השנים האחרונות. ההחזר נוגע לתשלום מיסוי על מגרש, משרד, בית עסק, דירה, בית פרטי וכולי. החזר ניתן לעיתים בשל הפסד 'פירותי' שאפשר לקזז מול תשלום מס השבח ויש לציין את הדבר בהגשת דוח שנתח למס ההכנסה. רואה חשבון מיומן יכול לסייע לכם במהלך הזה ולאפשר קבלת החזרי מס שבח של עשרות אלפי שקלים. לכן חשוב לבחור רואה חשבון מקצועי מומחה בהגשת דוחות וקבלת החזרים. 

אולי יעניין אתכם?

לוגו לעורך דין

לוגו הוא סימן או סמל גרפי המשמשים בדרך כלל עסקים, ארגונים וישויות משפטיות אחרות כדי לזהות את עצמם ואת המוצרים שלהם. סמלי לוגו משמשים גם

קרא עוד »