מהי עבירת שוחד ומה העונש עליה?

עבירת שוחד

כבר כמה שנים שאתה מנסה לקבל משכנתא לצורך רכישת דירה, אך בכל פעם מחדש הבנק מסרב להעניק לך את האפשרות כתוצאה מחוסר איזון בחשבון העובר ושב שלך. מכיוון שתנאי ההלוואה תלויים בעיקר ביכולתו הפיננסית של לוקח המשכנתא, כדי שזה יעמוד בכל חודש בהחזרים לבנק – חוסר היציבות בין העבודות שעברת בחודשים האחרונים נמצא לרעתך, ולכן הבנק לא יכול לראות מצב פיננסי מבוסס.

לאחר אינספור פניות ובקשות לבנקאי האישי שלך, החלטת לעשות מעשה שיסייע לך לקדם את המטרה. מכיוון שאתה אחראי על מגרש רכבים למכירה, הצלחת להשיג שובר הנחה משמעותי לרכישת רכב חדש אותו בחרת להעניק לבנקאי במתנה. קיווית להשיג בכך את הכרת תודתו של הבנקאי, והוא בתמורה יאפשר לך לקבל את המשכנתא המיוחלת.

חשוב שתדע כי מעשה כזה הינו נחשב כעבירת שוחד, והעונש על עבירה כזו הוא עד שבע שנות מאסר, עוד בנושא בלינק https://www.ayalonlaw.co.il/cat2.html

מהי ההגדרה של שוחד

על פי חוק העונשין, עבירת שוחד הינה עבירה פלילית הנחשבת גם כמעשה שחיתות חמור. כל פעולה של מתן כסף או דבר מה השווה כסף בתמורה לקבל טובת הנאה, נחשבת כמעשה שוחד – כמו הדוגמה שהוזכרה בתחילת מאמר זה.

כדאי לדעת כי גם אדם המקבל את השוחד ומשתף פעולה ביודעין עם נותן השוחד, גם הוא צפוי לעונש מאסר בגין מעשה זה. עבירות שוחד נפוצות בעיקר בנושאי תפקידים ציבוריים, כאשר אלו מנצלים את הכוח והאמצעים שיש ברשותם ופועלים בדרכים לא חוקיות כדי לקדם בן משפחה, חבר או אפילו את עצמם.

כך תמנעו הגשת כתב אישום

בין אם ביצעתם פעולת שוחד באופן מודע או באופן תמים לחלוטין, כמו במקרה המוזכר לעיל, חשוב לדעת כיצד לפעול במקרים כאלו, ראו דוגמא בקישור. מכיוון ששוחד נחשב לעבירה חמורה שבגינה ניתן לקבל עונש מאסר בפועל, מומלץ לפנות בהקדם האפשרי לייצוג וליווי של עורך דין פלילי.

עורך הדין בקיא בכל תחום העונשין, ויידע כיצד לבנות תיק הגנה מקצועי הכולל את כל הראיות שיסייעו לכם כדי להצליח לבטל את כתב האישום העומד נגדכם.

 

כללי תביעות נזיקין
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
סיוע משפטי לניצולי שואה – עורך דין מומלץ
סיפור השואה מלווה באופן עמוק את החברה הישראלית כולה לאורך שנים רבות והוא יישאר ללוות אותנו גם לאחר...
קרא עוד »
אפר 29, 2022
עורך דין נזיקין ברחובות
רוצים לקבל ייצוג הולם בתיק המשפטי שלכם? פנו אל עורך דין נזיקין ברחובות שיוכל ללוות אתכם משפטית ולעשות...
קרא עוד »
אפר 03, 2021
תובענות ייצוגיות – המדריך המלא
תובענות ייצוגיות שונות מתביעות משפטיות אחרות במובנים שונים. המדריך שלהלן יעשה סדר בתחום ויבהיר את...
קרא עוד »
אוג 04, 2021