מס הכנסה על דירות שכורות: כל הפרטים

זה לא ממש סוד כמוס כי בישראל קיימת לה בועה ענקית של נדל"ן. המחירים של דירה כבר עברו את שני המיליון שקלים, עם עלייה יותר גדולה באזורים נדרשים וירידה אל עבר אזורים פחות פופולאריים שהם רחוקים מאזור המרכז. בעקבות זה יש הגדלה של מס הכנסה על דירות שכורות, וכאן ראוי להתייעץ עם עו"ד כדי להשיג את המיטב מן המצב.

מס על השכרת ורכישת דירה

המדינה מנסה ככל יכולה על מנת להגדיל את הנתח של דירות שאר נמצאות בשוק למכירה. מדוע? על מנת שנתח שוק זה יהיה גדול, עם היצע הרבה יותר נרחב, כי כאמור כשיש היצע נרחב המחירים נעשים תחרותיים גם כן, ומכאן והלאה כל האנשים שאר מחפשים אחר דירה לרכישה מוצאים את עצמם יכולים לרכוש דירה, ולא "תקועים" בבועה שבה הקבלנים מעלים את העלות עבור כל דירה לרכישה בכל שנה מחדש, ובעלי הדירות מציעים מחיר גבוה גם כן לדירה שנמצאת בבעלותם ומוצעת למכירה, או השכרה.

איך זה יכול לקרות? על ידי יצירה של שורה ארוכה של הטבות מס עבור בעלי דירות שמציעים את הדירה שלהם למכירה ומסייעים להגדיל את השוק של הדירות למכירה, והגדלת הנטל של המיסוי עבור אנשים שבבעלותם מספר של נכסים שנמצאים תחת סטטוס של השכרה.

פינוי מושכר בהליך מזורז

נאמר שיש אכן נכס שנמצא כרגע תחת סטטוס של השכרה, ואותו בעלים של הנכס מצא לנכון להעמיד את הנכס הזה למכירה בשל כל אותן הטבות המס הצפויות לו, והעלאת ההוצאות שלו עבור תשלומים של מס למדינה מרווחי ההשכרה. אולם, האדם אשר מתגורר בנכס הזה מסרב לפנות אותו ויוצר שורה של קשיים בדרך אל המכירה הרצויה. בשלב הזה האם צריך עו"ד לתהליך פינוי מושכר או שיש דרך אחרת לבצע את המהלך? כמו בכל מדינה מתוקנת גם בישראל ישנה שורה של חוקים אשר מגנים על השוכר אך גם מגיעים להגנה של בעל הדירה שמבקש לפעול לפינוי השוכר, ושיתוף עו"ד בעניין מביא אל פינוי מושכר בהליך מזורז שאחרת היה מתעכב ונמשך ללא סוף נראה לעין.

לסיכום, כל המידע הצוין לעיל חשוב וחיוני, בייחוד עבור מי שעתיד לרכוש ולשכור דירות. כדאי להתייעץ עם עורך דין מומחה בתחום, ולו כדי שיהיו לכם את כל הפרטים הנחוצים.

אולי יעניין אתכם?