מה אומר חוק איסור לשון הרע

חוק איסור לשון הרע

בעידן שבו אנו חיים, לא מעט אנשים מרגישים בנוח להגיד כל דבר שעולה להם לראש – אך חשוב מאוד להבין כי פגיעה באדם מסוים עלולה להוביל להעמדה לדין. חוק איסור לשון הרע הוא אחד מהחוקים החשובים ביותר שחוקקו במדינת ישראל, שמטרתו כמובן היא להגן על כל אדם מפני פגיעה על רקע גזעו, מוצאו או דתו. יש לציין כי אמירת לשון הרע יכולה להתרחש במספר אלמנטים: בעל פה, בכתב, תנועה או אפילו דרך האינטרנט שהפכה להיות בשנים האחרונות נפוצה הרבה יותר.

מה אומר חוק איסור לשון הרע ?

על מנת שתוכלו לדעת בדיוק באילו מקרים תוכלו לתבוע אדם על אמירת לשון הרע, חשוב מאוד שתבינו מה בדיוק אומר החוק ובאילו מקרים הוא תקף.

  1. אחת מהזכויות הבסיסיות ביותר בהן עוסק חוק לשון הרע זה הזכות לשמירה על השם הטוב. ולכן כל עורך דין מקצועי ידע כיצד לנצל את הסיטואציה הזאת ולהמחיש את הפגיעה או את אי הפגיעה בשם הטוב של התובע. כמובן שהכול מתבסס על הסיטואציה בשטח, ועורך דין מקצועי ידע לעשות את ההתאמות הנדרשות.
  2. עוד זכות שיכולה לעמוד באופן נגדי לגמרי לחוק איסור לשון הרע זוהי הזכות לחופש הביטוי, שגם היא מגיעה לכל אדם מתוקף היותו אדם. אך כמובן שעורך דין הגנת הפרטיות אשר מכיר את התחום על בוריו יוכל להסביר כיצד נעשה שימוש הולם או שימוש לא הולם בזכות הזאת שהיא איננה לא מוגבלת.

בנוסף לכל האלמנטים הללו, עורך הדין ביחד עם התובע צריך להוכיח כי נעשה שימוש בזדון במידע על מנת לפגוע באדם, או מנגד שלא נעשה שימוש שכזה. ואם לא די בכל אלה, חוק איסור לשון הרע קובע כי המידע חייב להיות מפורסם באופן כזה אשר יציב את האדם הנפגע במצב לא נעים. כמובן שכל עורך דין אשר מכיר את התחום של לשון הרע ידע בדיוק אילו טיעונים באפשרותו לטעון על מנת לנקות את החשוד מהאישומים או מנגד לקבל לזכותו של התובע את אשר מגיע לו.

כללי תביעות נזיקין
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מה תפקידו של עורך דין הגירה?
לא פשוט להגר לישראל אלא אם כן מדובר בחוק השבות. המדינה נחשבת למדינה של מהגרים, סוג של כור היתוך כאן...
קרא עוד »
דצמ 09, 2021
איך תדעו שחוויתם רשלנות רפואית במהלך ההיריון
תקופת ההריון היא תקופה מיוחדת, מאתגרת, יש מי שהיא תקופה קסומה עבורו וכמובן שהיא גם פרק זמן לא קצר...
קרא עוד »
אוק 03, 2022
חיות גרינברג
עורכת הדין חיות גרינברג נחשבת לאחת מעורכות הדין המוכרות והמוערכות ביותר במערכת המשפט הישראלית. חיות...
קרא עוד »
ינו 11, 2020