עורך דין לירושה

תכנון מס נכון יכול להיעשות גם על ידי ביצוע פעולות שונות להעברת בעלות על נכסים, ובכך לפטור את המחזיק בהם מתשלום מס שבח, למשל. מס שבח הוא מס שמשלמים על כל מכירה של נכס שיש ממנו רווחים, ומכיוון שיש בשנים האחרונות נטייה הולכת וגוברת לרכוש נכסי נדל"ן ומקרקעין כחלק מההשקעות של ההון הפרטי במקום בבורסה, קורה שרבים מוצאים את עממם עם נכס שהם עלולים לשלם עליו מס אם ימכרו אותו. מומלץ לגשת לקבל ייעוץ של עורך דין לירושה כדי להבין מה עוד אפשר לעשות עם הנכס כדי לקבל פטור, כמו לדוגמה העברת דירה ללא תמורה.

מה זה העברה ללא תמורה?

יש מקרים שבהם אפשר להעביר בעלות על נכס אם יודעים בוודאות שהוא עומד להיות חלק מהירושה ממילא. במקרה כזה מחלקים את הנכסים כשבעליהם עדיין בחיים. מלבד תכנון מס נכון יותר, העברת מקרקעין ללא תמורה היא דרך טובה לוודא שמי שאתם רוצים שיירש אתכם יקבל באמת את הנכס וייהנה ממנו. לכן, לצורך זה מתייעצים עם עורך דין לירושה כיצד לעשות זאת נכון ורשמית, וללמוד על כל ההיבטים של המיסוי שיחולו על היורשים  ועליכם במקרה כזה.

למי אפשר להעביר ללא תמורה?

יש רשימה מצומצמת של אנשים שיכולים לקבל את הנכס ללא תמורה וזה כולל בעיקר קרובי משפחה מדרגה מסוימת. בין היתר, אפשר להעביר את הנכס גם לאיגוד שנמצא בשליטת בעל הנכס, אבל לרוב עושים העברת מקרקעין ללא תמורה לבני זוג, לצאצאים ולהורים. במקרה של אחים צריך לבדוק אילו פטורים חלים עליהם מאז השינויים שעשו בחוק זה. חשוב לדעת שיש פעולות רבות שחייבות להיעשות כדי לשכנע א הרשויות שאכן נעשתה העברה מלאה גם בטאבו ולכן עורך דין לירושה ו/או נוטריון פרדס חנה הוא האדם שרצוי שילווה אתכם בתהליך.

אולי יעניין אתכם?

לוגו לעורך דין

לוגו הוא סימן או סמל גרפי המשמשים בדרך כלל עסקים, ארגונים וישויות משפטיות אחרות כדי לזהות את עצמם ואת המוצרים שלהם. סמלי לוגו משמשים גם

קרא עוד »