איך לבחור עורך דין בעסקת נדל"ן?

איך לבחור עורך דין בעסקת נדל"ן?

אם אתם רוצים לבצע עסקת נדל"ן, אתם כנראה צריכים עורך דין. ישנם עורכי דינים שהעיסוק שלהם הוא רק בנדל"ן ולכן, הם גם יוכלו לייעץ לכם על טיב העסקה ועל חורים משפטיים שאמורים להיות בה. גם במקרה בו מדובר על נדל"ן השייך לתאגיד מסויים, ניתן לפנות אל עו"ד מומחה שיסייע בתהליך של הגשת תובענה ייצוגית.

עורך דין אמור לדעת את זכויות הטאבו של המגרש או הדירה שאתם רוצים לרכוש, הוא אמור גם לבדוק את זה ולוודא שכל המטרים הרשומים במכירה, רשומים בטאבו. הרבה פעמים ישנן תוספות בנייה לא חוקיות שבעסקה מציגים אותם, אולם רק כשמגיעים לטאבו רואים שצריך להוריד כמה וכמה מטרים מהשטח של הדירה. 

אז איך בוחרים עורך דין בעסקת נדל"ן? המשיכו לקרוא כדי לדעת.

איך בוחרים עורך דין בעסקת נדל"ן?

אם אתם רוצים לבחור עורך דין שיעזור לכם בעסקת הנדל"ן כדי שהיא תתבצע, גם מבחינה משפטית, על הצד הטוב ביותר, עליכם לבחור עורך דין שזה תחום ההתמחות שלו. עיסוק רחב מידי בחוזים וכדומה מוביל בדרך כלל לחוסר התמקצעות בעולם הנדל"ן.

לכן, חשוב שעורך הדין שמייעץ לכם יהיה גם כזה שמבין בנדל"ן. בדרך כלל אלו עורכי דין שצברו וותק וניסיון רב והם מכירים שטחים רבים בארץ בעל פה. במקרה שקיימת בעיה בחוזה של הדירה, כדאי לפנות אל עורך דין הפרת הסכם כדי לפתור את העניין.

חשוב גם לוודא שיש לכם אינטראקציה טובה עם האדם שמולכם, בטח ובטח אם אתם מבצעים הרבה עסקאות נדל"ן. אתם רוצים שיהיה לכם עורך דין אחד, שיכיר אתכם וילווה אתכם בכל העסקאות שאתם עושים. 

כדי להגיע לעורך דין כזה שאלו חברים שמתעסקים אתכם בנכסי הנדל"ן שאתם קונים או מוכרים, סביר להניח שהם ידעו להצביע על האדם הנכון עבורכם. 

לסיכום וסיום, אם אתם רוצים עורך דין אחד לכל עסקאות הנדל"ן שלכם, חפשו עורך דין שתחום ההתמחות שלו זה עסקאות נדל"ן, וודאו שיש לו וותק מתאים.

כללי תביעות נזיקין
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מתי מומלץ להיעזר בעורך דין צבאי?
עורך דין צבאי הינו עו"ד המתמצא בהיבטים המיוחדים של המשפט הצבאי, של ייצוג מול שלטונות הצבא, ליווי...
קרא עוד »
ינו 11, 2021
סכסוכי ירושה בין אחים – זה לא סרט, זה מציאות
אחת המטרות החשובות והמשמעויות שהורים לוקחים על עצמם, היא שהילדים שלהם אף פעם לא יריבו ותמיד ישארו...
קרא עוד »
נוב 18, 2021
מה תפקידו של עורך דין בתחום הפינוי והבינוי?
בעשורים האחרונים אנו רואים כמות גדולה של פרויקטים הקשורים להתחדשות עירונית. כאשר המטרה היא לנסות...
קרא עוד »
יול 24, 2022