מתי להיעזר בעורך דין לקניית דירה?

קניית דירה זה לא עניין של מה בכך. מדובר באחת העסקאות הכי משמעותיות שאנחנו עושים בחיים שלנו כאשר ברוב המקרים אנחנו גם נכנסים להתחייבויות גדולות מאוד של תשלומי משכנתא למשך שנים ארוכות. בגלל שזה כך, אין להקל ראש בקניית דירה ואין למהר לשום מקום כאשר באים לבחון עסקה מהסוג הזה.

כאשר אנחנו באים לקנות דירה אנחנו לא יכולים לסמוך על אינטואיציות שלנו כמו אמון במוכר שעומד מולנו או התרשמות והתפעלות מהרושם החיצוני של הנכס. כל אלו אמנם מעניקים לנו תחושה טובה ואפילו הרגשה של ביטחון. עם זאת אנחנו לא יכולים אף פעם לדעת האם מדובר רק במעטה חיצוני בלבד שאין מאחוריו ממש. יעידו המקרים הקשים של עסקאות שנערכו בהם לקוחות שילמו סכומי כסף גבוהים מאוד ורק לאחר שהכול כבר היה חתום כדין הם גילו את התרמית שהייתה מאחורי העסקה.

אז אם אתם לא רוצים למצוא את עצמכם במקום כזה, אל תתקדמו לשום מקום בלי להיעזר בשירותיו של עורך דין.

יש הבדל בין קניית דירה ממוכר פרטי לבין קניית דירה מקבלן?

לכאורה נראה כי קניית דירה מקבלן תהיה בטוחה יותר ואמינה יותר. יש בזה הרבה מן האמת אך זו לא כל האמת. כי קניית דירה מקבלן היא לא תמיד כל כך תמימה כפי שהיא נראית. כבר היו קבלנים שמכרו דירות ופשטו רגל ונעלמו והיו גם מקרי עוקץ שונים שהיו דווקא מול קבלנים או אפילו כאלה שהתחזו לקבלנים.

כל הנושא הזה שלך נדל"ן הוא נושא ממש לא פשוט ועל כן לגמרי לא מומלץ להתקדם בקניות של נכסים בלי לברר לעומק את ביטחון ואמינות העסקה. מובן שמול לקוח פרטי הסיפור עשוי להיות מורכב עוד יותר. אחרי הכול לקוח פרטי לא תמיד יספר לכם על שעבודים של הנכס, על רטיבות בדירה, על בנייה בלתי חוקית ועוד בעיות שונות שבלי אבחנה מקצועית לא תמיד בטוח שתצליחו לעלות עליהם.

אז התשובה לשאלה ששאלנו האם יש הבדל בין קניית דירה מקבלן לבין קניית דירה ממוכר פרטי היא שיש הבדלים אך לא מבחינת הקטע המשפטי. בכל מקרה עליכם להיעזר בשירות של עורך דין. בין אם זה בעורך דין בקניית נכס פרטי ובין אם זה עורך דין קניית דירה מקבלן.

הולכים על בטוח וקונים נכס בטוח

כולנו רוצים להיות רגועים שהנכס שקנינו הוא אכן נכס אמין ובטוח. כדי לישון טוב בלילה ולהרגיש בטוחים לגבי העסקה, חשוב לפנות אל עורך דין מקרקעין שיש לו ניסיון בכל סוגי העסקאות, הוא מכיר ומתמחה את כל התחומים הרלוונטיים ויש לו את כל הניסיון הנדרש בתחום. רק באופן כזה אתם יכולים להיות סמוכים ורגועים כי אכן הנכס שקניתן הוא נכס בטוח!

כללי תביעות נזיקין
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
הכל על ההליך המשפטי של נתניהו
בשנים האחרונות כולנו עדים למצב פרדוקסלי בו ראש הממשלה המכהן בישראל מתמודד מול הליכים משפטיים...
קרא עוד »
יול 10, 2019
איך בוחרים עורך דין הסכם גירושין? 
תהליך גירושין הוא תהליך מאתגר רגשית הדורש שיקול דעת ותכנון מדוקדק. אחת ההחלטות המרכזיות שתצטרכו לקבל...
קרא עוד »
מאי 07, 2023
עורך דין נזיקין ברחובות
רוצים לקבל ייצוג הולם בתיק המשפטי שלכם? פנו אל עורך דין נזיקין ברחובות שיוכל ללוות אתכם משפטית ולעשות...
קרא עוד »
אפר 03, 2021