עורך דין נזיקין – איך הוא יכול להשיג לכם את מה שמגיע לכם?

תרגום לעורכי דין ומונחים משפטיים חשובים

נזיקין הוא אחד התחומים בהם אזרחים לא מעטים נזקקים לשירותיו של עורך דין. השירות הזה נועד לענות על הצורך שנוצר במקרים שבהם אזרח ניזוק בגין גורם כלשהו. וקיימת עילה לתבוע את הגורם האחראי לנזק. במידה ומוגשת תביעה נזיקין באופן מקצועי ונכון, יוכל הניזוק במקרים רבים לקבל פיצויים משמעותיים בגין הנזק. ואכן, כל אזרח בישראל צריך להיות מודע לעניין, ולזכור כי בגין נזק שמתרחש יש לפעול באופן הנכון כדי למצות את מלוא הזכויות שניתן למצות, בהתאם לחומרת הנזק ולמקום בו התרחש המקרה.

הגורם האחראי

בכל מקרה בו התרחש נזק עלינו לזהות מהו הגורם ומיהו זה שאמור לקחת אחריות על הנזק המדובר. כלומר, איזו חברת ביטוח תצטרך לשלם לנו בגין הנזק. לדוגמה, כאשר ניזוק אדם באולם אירועים, הוא החליק על מדרגות ושבר את רגלו. הנזק נוצר לו באולם אירועים שהוא שטח פרטי ששייך לאדם מסוים, והוא מבוטח בחברת ביטוח מסוימת.
כמו גם תאונת עבודה, בה האחריות על הביטוח של המעסיק.
הביטוח אמור לכסות מצבים שונים, בין היתר מצב בו אורח באולם האירועים ניזוק בגין סיבה זו או אחרת. כך שהתביעה שתוגש תופנה לחברת הביטוח בו מבוטח אולם האירועים.

התביעה היעילה והמיוצגת

כל בר דעת מבין כי חברות ביטוח אינן ששות אלי מציאה, והן לא מתרגשות לשלם ולפצות בגין נזקים. ואכן, במקרים רבים תנסינה חברות הביטוח להתחמק מחובת התשלום שלהן, והן תתעלמנה מהפיצויים שעליהן לשלם. ואכן מתרחשים לא מעט מקרים בהם מבוטחים לא מקבלים את שמגיע להם בגין המקצועיות והתחמנות של חברות הביטוח. מה שעולה מהנתונים הללו הוא שכדי למצות את הזכויות ולוודא כי המבוטח או הניזוק יקבל את מלוא הזכויות שלו, עליו לפעול בצורה נכונה ומדויקת. רק כך הוא יכול להבטיח כי חברת הביטוח לא תצליח להתחמק ממנו, ולא תתעלם מחובתה לשלם.

עורך דין נזיקין לצדכם

הצעד הנכון הוא לפנות אל עורך דין נזיקין. כמובן שמדובר על שירות שכרוך בתשלום בלתי מבוטל. אך במרבית המקרים ההוצאה תצדיק את עצמה ותכסה את עצמה בתשלום שיתקבל.

כללי תביעות נזיקין
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
שיקום תעסוקתי – דע את הזכויות שלך
אם נקבעו לכם 20% נכות על ידי המוסד לביטוח לאומי, עליכם לדעת את הזכויות שלכם, שנגזרות כתוצאה מכך, אחת מהן...
קרא עוד »
מאי 03, 2023
מהי חברה למימוש זכויות רפואיות?
הפער בין הידע של מה שמגיע לכם לבין מה שמגיע לכם בפועל הוא עצום. אם תבדקו קצת את הנתונים, תופתעו לגלות...
קרא עוד »
פבר 09, 2021
שלבים בגיוס משקיעים לסטארט-אפ
גיוס משקיעים לסטארטאפ יכול להיות משימה קשה. הם מעטים האנשים שמוכנים להשקיע את כספם בסטארט-אפים לא...
קרא עוד »
אוק 26, 2022