מהו הסדר עם נושים?

מהו הסדר עם נושים?

חייב מתמודד עם מציאות חיים מורכבת מאוד בה הוא צריך לשלם סכומי כסף גדולים לנושים, באין לו יכולת להחזיר הוא פשוט לא יכול לפרוע את החובות שלו. זה יכול להיות בעל עסק שלא שילם עבור סחורה שסופקה לו. מנהל חברה שלא השלים את תשלומי המשכורות לעובדים שלו וכדומה. במצבים שכאלו צריך לדעת שהחוק במדינה נועד להקל על החייב ולעזור לו להתמודד במצב המורכב בו הוא מצוי. המטרה היא למנוע מצב בו הנפילה הכלכלית תהפוך להיות בת לוויה קבועה שלו לכל החיים, באין לו דרך לחלץ את עצמו מהחובות האדירים שהוא שקע בהם. קראו על הסדר נושים באתר של עו"ד אביתר כהן.

הסדר מול הנושים בעניין פרעון חובות

הסדר מול נושים נועד לעשות סדר ולשרת את שני הצדדים. גם החייב ייהנה בסופו של דבר מהסדר מותאם ליכולות שלו על מנת לאפשר לו להחזיר חובות בלי לשקוע במרדף חסר תוחלת מול החובות שלו. גם הנושים מגדילים בעזרת הסדר זה את הסיכויים שלהם לקבל את הכספים שלהם בחזרה. הסדר עם נושים מתבצע בעזרת עורך דין ומול בית המשפט. זאת בהתאם למצבו של החייב וליכולות ההחזר שלו. במסגרת ההליך נבדקת היכולת שלו להחזיר חובות. זאת בהתייחס להכנסות החודשיות שלו בהשוואה להוצאות הקבועות. מה שמציב בשורת הסיכום את הסכום אותו הוא מסוגל להחזיר. סכום זה יתחלק בצורה מסוימת בין כלל הנושים.

הסדר זה פותח לחייב את הפתח לעמוד בהחזרים שהם סבירים ואפשריים עבורו לנוכח המצב הכלכלי הנוכחי שלו. כמו כן הוא מספק לו את השקט ואת השלווה שהוא צריך כדי לראות איך הוא יכול לשקם את עתידו הכלכלי וכיצד הוא יכול לחתום את תקופת חדלות הפרעון ולהתחיל להרוויח ולהשיג שלווה כלכלית. לפנייה אל עו"ד שיסייע בתהליך היכנסו לאתר http://www.evyatarlaw.co.il/

כללי תביעות נזיקין
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
עורך דין מומלץ לדיני משפחה
כאשר מתמודדים עם עניינים משפטיים הקשורים למשפחה וגירושין, חיוני שיהיה לצידך עורך דין דיני משפחה בקיא...
קרא עוד »
יול 07, 2023
הדרך הכי טובה למניעת גניבות עובדים
אחד האתגרים הגדולים שעמם מתמודדות חברות הוא גניבת עובדים. זו יכולה להיות בעיה גדולה עבור חברות...
קרא עוד »
מרץ 28, 2023
איך בוחרים עורך דין תאונות עבודה
כשאנחנו מחפשים עורך דין בתחום מסוים, הרי שאין לנו קושי למצוא היום מגוון רחב של אנשי מקצוע בתחום. קליק...
קרא עוד »
יול 22, 2020