מה תפקידו של עורך דין בתחום הפינוי והבינוי?

בעשורים האחרונים אנו רואים כמות גדולה של פרויקטים הקשורים להתחדשות עירונית. כאשר המטרה היא לנסות לספק מענה למצוקת הדיור, בו בזמן גם לחדר את הסביבה העירונית. אחת מהאפשרויות הנפוצות ביותר בהקשר של התחדשות עירונית היא פינוי בינוי. מתחילים פרויקט של פינוי בינוי? מוטב כי יהיה לכם עורך דין.

התפקיד של עורך דין בתחום הפינוי והבינוי משמעותי יותר ממה שאתם מדמיינים לעצמכם. אם תיכנסו לתהליך מבלי להיעזר בשירותיו של עורך דין מסוים אתם עלולים למצוא את עצמכם בבעיה. אחרי שתכירו את התפקיד של עורך דין פינוי בינוי לא יהיו לכם עוד ספקות. למשרד עורכי דין מקצועי הקליקו כאן, ומיד תקבלו מענה!

האם ישנה חובה לפנות לעורך דין?

נדגיש כי החוק לא מחייב את הדיירים לפנות לעורך דין בתחום הפינוי והבינוי. כך שלדיירים יש את היכולת לבחור האם הם רוצים לפנות לעורך דין או שהם מעדיפים שלא. בחלק מהמקרים ישנה אפשרות לפנות לאחד מהדיירים שמכיר את הנושאים המשפטיים כמו שצריך. עם זאת עורך דין בתחום הפינוי והבינוי יכול להביא איתו תועלת רבה. הרבה יותר מאשר מה שאתם מתארים לעצמכם בתחילת הדרך.

מתי נכון לפנות לעורך דין פינוי בינוי?

גם אם נזכרתם מאוחר מידיי, מוטב כי תיצרו קשר עם עורך דין פינוי בינוי. הזמן האידיאלי לפנות לעורך דין הוא רגע לאחר שהדיירים התאגדו תחת רצון משותף להתחיל בהליך. בשלב הזה עורך הדין נכנס לתמונה על מנת לסייע בזכות הידע שלו. הניסיון של עורך הדין בתחום הזה יכול לעזור לכם לצלוח מהמורות רבות. אם תפנו לעורך דין בשלב מאוחר יכולים להיות דברים שאותם הוא לא יצליח לפתור או לסדר.

מהו תפקידו של עורך הדין בהקשר הזה?

לפני שתפנו לעורך דין בתחום הפינוי והבינוי יהיה עליכם להבין כיצד הוא עוזר לכם. הרי לא תרצו לפנות לאיש מקצוע שאתם יודעים שהוא לא יביא איתו משהו מיוחד. הרי בסוף העלויות של עורך הדין לא יהיו נמוכות, יהיה עליכם לדעת כי זה הצעד הנכון.

  • עורך דין בתחום הפינוי והבינוי מייצג את האינטרסים של הדיירים. הוא מגיע מטעמם על מנת לוודא כי הם מקבלים את מלוא הזכויות המגיעות להם. הרי לעזוב את הבית הקיים, ולחכות שיבנה הבניין החדש זה לא דבר קל. תרצו לדעת כי יש עורך דין שמלווה אתכם לכל אורכו של הפרויקט.
  • סיבה נוספת לפנות לעורך דין היא על מנת לזרז את התהליך. תהליך פינוי בינוי מביא איתו המון התעסקות בבירוקרטיה שלא תמיד תוכלו לעשות בעצמכם. בעוד כל אחד מהדיירים עסוק בענייניו הפרטיים, תרצו לדעת שיש מי שמזרז את העניינים. עורך דין ידאג לפתור את כל העניינים הבירוקרטיים ללא עיכובים.
כללי תביעות נזיקין
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
גביית מזונות- אין סיבה שזה יהיה תהליך בלתי נסבל
אחד מהקשיים של נשים גרושות, הוא גביית דמי המזונות מהבעל. לא תמיד הבעל משלם בקלות את דמי המזונות. אולם,...
קרא עוד »
דצמ 23, 2018
תרגום מסמכים משפטיים
פערי שפות מביאים למצבים בהם אדם אוחז בידיו מסמך שלו משמעות משפטית. אך אין לו אפשרות להפיק את התועלת...
קרא עוד »
מאי 13, 2019
חוזי שכירות – פינוי שוכר
רוב האנשים בארץ חיים בשכירות, מאחר ולא כל אחד יכול להרשות לעצמו את מחירי הדירות המטורפים, הקיימים...
קרא עוד »
מרץ 31, 2021