החזרי מס בגין שנת שירות

חיילים שסיימו את שירותם הצבאי וכן מי שמילא את חובתו בשירות לאומי זכאי לקבל הטבה של נקודות זיכוי במס. דהיינו, בתקופת העבודה שלאחר סיום השירות יהיו לאזרחים אלו הטבת מס בגין העובדה שהם סיימו את תקופת השירות שלהם. החזרי המס יינתנו במקרים בהם נגבה המס במלואו בלי לעדכן את נקודות הזיכוי במס, מה שמביא ליתרת זכות במס הכנסה. ההטבה הזו תקפה למשך שלושים ושישה חודשים מעת השחרור, והיא נוגעת להכנסות מיגיע כפיים.

 

מה עושים כדי לקבל את ההחזר?

הדבר הנכון והפשוט ביותר הוא לעדכן את נקודות הזיכוי כבר כאשר מסיימים את שנת השירות ומתחילים לעבוד. המטרה היא למנוע מלכתחילה את הגבייה של המס אשר אינו מוטל על האזרח בגין ההטבה. אך במציאות זה לא תמיד הולך כך. יש מקרים רבים בהם אזרחים שסיימו את חובת השירות הצבאי שלהם ממשיכים בדרכם ומתחילים לעבוד ולהשתכר. ואילו המס נגבה משכרם בלי להתייחס לעובדה שמגיעה להם הטבה משמעותית. חשוב לדעת כי ההטבה עשויה להגיע למה מאות שקלים מידי חודש. והיא נקבעת בהתאם למשך תקופת השירות של האזרח.

 

אל מי פונים כדי לממש את הזכויות?

חשוב לעת כי יש גופים מקצועיים שיכולים להושיט יד במהלך זה. כלומר, חברות מקצועיות שמסייעות לחיילים לאחר תום השירות לממש את הזכויות שלהם. כך שאם סיימתם שנת שירות ואתם עובדים ומשלמים מיסים מהכנסותיכם – כדאי שתבדקו את הנושא. אין מדובר בפרוצדורה מורכבת ולא באתגר מייגע. כל מה שאתם צריכים זה לפנות אל חברה שמלווה אזרחים בדרך לקבלת החזרי מס בגין שנת שירות. לקבל את ההכוונה ואת ההדרכה ולבצע את הפעולות הנדרשות מכם. את הכסף שלכם תראו בקרוב…

אולי יעניין אתכם?